previous arrow
next arrow
Slider

Фольклорний гурт «Бурти» заснований 1997 року. Його учасниками є співуча вчительська династія із міста Гнівань Вінницької області, у якій спочатку співало три покоління: дідусь – Колісніченко Володимир Семенович, батько – Коваль Олександр Іванович і його донька – Коваль Ніна Олександрівна. Таким чудовим родинним складом учасники ансамблю виступали з українськими народними піснями, записаними в селах, де жили дідусь (с. Маянів Тиврівського району) та татусь (с. Яришів Могилів-Подільського району).

Спочатку колектив збирався просто вдома. Співали різдвяні, великодні, купальські пісні, веснянки, а вже згодом, із 2005 року гурт «Бурти» почав брати участь у різноманітних міських заходах та концертах.

2007 року до ансамблю приєднався ще один музикант, який згодом став і частиною родини – Бегас Руслан Анатолйович.

З 2011 року у складі ансамблю було вже 4 покоління: додались ще сини Ніни та Руслана – Юрко та Дмитрик, хлопці змалечку грають на етнічних інструментах.

Упродовж 2012 - 2021 рр. родинний гурт продовжував свою діяльність, став учасником обласного конкурсу «Мамина колисанка», родинних конкурсів на краще виконання пісень, отримав не одну перемогу.

«Бурти» побували на багатьох фестивалях: «Живий вогонь», «Млиноманія», «Батозька битва», обласних концертах до Дня Незалежності України, звичаєвих святах Масляної-Колодія, Гаївки-фест тощо.

З 2021 року колектив зростав кількісно і творчо. До нього долучились нові учасники. На сьогоднішній день «Бурти» мають два склади: старшу вікову категорію та молодшу.

З вересня місяця цього ж року вокальний ансамбль «Бурти» діє на базі Вінницького обласного Будинку культури учителя та займається згідно навчальних програм позашкільної освіти (фольклорне мистецтво). Керівником колективу є Бегас Руслан Анатолійович, який має вищу освіту за спеціальністю «Музика та українознавство». Значна увага приділяється вокальній роботі, заняттям із народознавства, фольклорно-етнографічним експедиціям (пошуку та збиранню старовинних автентичних українських народних пісень та їх обробок), екскурсіям стежками рідного краю, участі у конкурсах, святах обласного та Всеукраїнського рівнів.

Вихованці цього самодіяльного колективу долучилися до проведення фестивалю жнив, заходів, присвячених Дню Захисника та Захисниць України, Дню Козацтва, побували на екскурсіях визначними місцями Вінниччини, зокрема відвідали курган-могилу відомого полководця, військового діяча Данила Нечая, історико-етнографічні музеї Гнівані, Вінниці, Літина, Тиврова, знайомились із народними ремеслами й промислами. Нині колектив готується до різдвяних дійств, плануючи презентувати свою творчість у грудні місяці 2021 року.