«Дивоцвіти Вінницького краю»
ПОЛОЖЕННЯ
про обласний мистецький фестиваль-конкурс учительської та учнівської творчості «Дивоцвіти Вінницького краю»
І. Загальні положення
- Це Положення визначає порядок організації та проведення обласного мистецького фестивалю-конкурсу вчительської та учнівської творчості «Дивоцвіти Вінницького краю» (далі – Фестиваль) серед колективів спеціальних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
- Метою проведення є надання можливості вчителям та учням спеціальних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування продемонструвати широкому загалу власну неповторну індивідуальність, допомогти дітям з обмеженими фізичними можливостями краще пізнати світ, повірити у себе, підтримати прагнення до самоствердження, саморозвитку та вдосконалення, щоб зрозуміти, що їхні творчі здібності, уміння і таланти потрібні суспільству.
- Основні завдання Фестивалю:
- підтримка талановитої молоді з особливими освітніми потребами;
- розвиток здібностей та умінь творчих особистостей;
- виявлення мистецького потенціалу педагогічних працівників;
- формування національно-патріотичного світогляду;
- збереження культурної ідентичності, мистецької спадщини рідного краю.
- Засновником Фестивалю є Департамент гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації.
- Організатором Фестивалю виступає комунальний заклад «Центр естетичного виховання» Вінницької обласної Ради.
- До повноважень організатора належать:
- організаційно-методичне забезпечення проведення Фестивалю;
- формування складу журі, створення необхідних умов для його роботи;
- визначення формату нагородження переможців;
- висвітлення інформації про захід;
- зберігання документації;
- опрацювання зауважень та пропозицій щодо проведення Фестивалю;
- забезпечення роботи апеляційної комісії (за необхідності).
- До участі в організації та проведенні Фестивалю можуть долучатися благодійні організації, громадські об’єднання, підприємства, установи та заклади усіх форм власності, фізичні особи (далі – спонсори) за погодженням із засновником та організатором.
- Під час організації і проведення Фестивалю обробка інформації про учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
ІІ. Учасники Фестивалю
- У Фестивалі можуть брати участь вчителі, учні, художні колективи спеціальних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
- Учасники зобов’язані дотримуватися вимог цього Положення.
ІІІ. Порядок і строки проведення Фестивалю
- Фестиваль проводиться один раз на два роки на засадах добровільності, відкритості, прозорості та гласності.
- Рішення про проведення Фестивалю приймає Департамент гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації на основі відповідного наказу, яким визначаються строки, формат, умови, затверджується склад журі.
- Фестиваль проводиться у 3 етапи:
- І етап – відбірковий;
- ІІ етап – півфінальний;
- ІІІ етап – фінальний.
- На кожному з етапів створюються організаційні комітети, які забезпечують координацію підготовки та проведення Фестивалю.
- Фестиваль проводиться у номінаціях:
- «Сценічне мистецтво» (естрадний, народний вокал; народна, бальна, спортивна, класична, сучасна хореографія; розмовний жанр; театри мод, спортивні композиції, циркове мистецтво тощо);
- «Виставкове мистецтво» (образотворче: живопис, скульптура, графіка; декоративно-ужиткове: різьба по дереву, гравіювання, лозо- та соломоплетіння, гончарство, вишивка, витинанка, ткацтво, декоративний розпис тощо).
- Оприлюднення інформації про оголошення Фестивалю на офіційному веб-сайті Центру естетичного виховання здійснюється не пізніше ніж за 30 календарних днів до його початку.
- Заявки для участі у Фестивалі подаються у відповідний організаційний комітет не пізніше ніж за 7 календарних днів до визначеного терміну.
ІV. Умови проведення Фестивалю
- Відбірковий етап Фестивалю проводиться керівництвом спеціальних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
- До фінального етапу допускаються учасники, які перемогли у відбірковому та півфінальному етапах Фестивалю.
- Матеріали у номінації «Сценічне мистецтво» завантажуються на відеохостинг https://www.youtube.com, а матеріали у номінації «Виставкове мистецтво» (фото робіт) – у хмарне сховище (Google-disc) із відкритим доступом для журі.
- Правила найменування відео: «Дивоцвіти Вінницького краю» | Рік проведення | Назва закладу освіти | Жанр | Назва номера» з обов’язковим описом: прізвище, ім’я виконавця або назва колективу; прізвище, ім’я по-батькові керівника, який підготував учасника; автор музики/тексту.
- Фотоматеріали мають бути підписані: «Дивоцвіти Вінницького краю» | Рік проведення | Назва закладу освіти | Прізвище та імʼя виконавця | Назва експонату.
- Керівник спеціального закладу загальної середньої освіти обласного підпорядкування відправляє до оргкомітету Фестивалю супровідний лист на офіційному бланку із зазначенням теми («Дивоцвіти Вінницького краю» | Рік проведення | Назва закладу освіти) разом із концертною програмою (додаток 1) та переліком виставкових робіт (додаток 2) у текстовому форматі Word - .docx, що надсилається одним файлом на електронну адресу Центру естетичного виховання.
- Роботи та заявки, які не відповідають вимогам щодо оформлення, членами журі не розглядатимуться.
V. Журі Фестивалю
- Для забезпечення об’єктивності оцінювання виступів і визначення переможців створюється журі.
- До складу журі входять голова, секретар та члени.
- Члени журі оцінюють виступи учасників та виставкові експонати окремо за кожним критерієм. Переможцями є учасники, які набрали найбільшу суму балів у відповідній номінації. Якщо декілька учасників мають однакову суму балів, то рішення про визначення переможців приймається більшістю голосів членів журі від затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови журі. Засідання журі вважається правомірним, якщо на ньому присутні не менше двох третин його складу.
- Рішення журі оформлюється протоколом, який передається до організаційного комітету в день завершення роботи журі.
VІ. Критерії оцінювання
- У номінації «Сценічне мистецтво»:
- відповідність репертуару віковій категорії виконавців;
- рівень виконавської майстерності;
- естетика костюму;
- сценічна культура;
- якість музичного супроводу;
- енергетика та самобутність виконання, оригінальність.
- У номінації «Виставкове мистецтво»:
- творча індивідуальність та майстерність;
- оригінальність виробу;
- художньо-естетичне оформлення виробу.
- Оцінювання здійснюється за 10-ти бальною шкалою.
VІІ. Підбиття підсумків і нагородження переможців
- Журі визначає переможців Фестивалю та залишає за собою право оголошення спеціальних номінацій.
- Нагородження переможців здійснює Департамент гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації.
- Спонсори можуть давати спеціальні відзнаки за погодженням із засновником та організатором Фестивалю за рахунок коштів, отриманих із джерел, не заборонених чинним законодавством України.
- Підсумки проведення Фестивалю, кращі номери художньої самодіяльності та кращі експонати образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва висвітлюються на офіційному сайті Центру естетичного виховання та на сторінці соціальної мережі Facebook.
VIII. Апеляційна комісія
- У разі виникнення спірних питань учасники Фестивалю мають право протягом 3-х робочих днів після оголошення результатів подати апеляцію в письмовій формі та одержати письмову відповідь.
- До складу апеляційної комісії не мають права входити члени організаційного комітету та журі. Кількість членів апеляційної комісії – не менше 5-ти осіб.
- Апеляційна комісія розглядає апеляцію в строк не більше 3-х робочих днів, рішення приймається більшістю голосів.
- Рішення апеляційної комісії оформлюється протоколом та доводиться до відома учасника, який подав апеляцію, протягом 2-х робочих днів після розгляду відповідної апеляції.
ІХ. Фінансування Фестивалю
Витрати на організацію та проведення Фестивалю здійснюються в межах кошторисних призначень, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.