Сьогодні нас зібрала разом незвичайна подія – День Героїв Небесної Сотні. Схилити в пошані голови перед пам’яттю кращих із кращих, які в наш час, у ХХІ столітті піднялися на боротьбу за честь і гідність українців називатися нацією, жити незалежно від імперських амбіцій і віддали життя за Україну, прийшли дорослі й зовсім юні вінничани. Хвилиною мовчання вшанували тих, чия кров і мужність дали народові ще один шанс бути вільним, а потім говорили, грали, співали… Бо маємо гідно тримати стрій, не впасти ні силою, ні духом навіть за таких складних обставин, у яких живемо зараз.
Упродовж програми, присвяченої подіям Революції Гідності, на сцені закладу свої сольні і колективні виступи дарували глядачам талановиті артисти, майбутні зірки і зірочки.
На превеликий жаль, через повітряну тривогу, передану через систему оповіщення, частина заходу вимушено тривала не в ошатній музичній залі, а в найпростішому укритті, яке віднедавна є в закладі. Але нехай не тішить себе агресор, що закидає країну ракетами, бо його плани сходять нанівець. Маленькі дівчатка, які розчулено плакали, боячись не виступити, таки дослухалися слів дорослих, втерли сльози і продовжили почате.
Фінал заходу відбувся. З дитячих вуст особливо трепетно лунала молитва за Україну та щире слово, яке б мало достукатись душ і сердець тих, хто живе по сусідству. Сили всевишні чують. Залишається це зробити й людям звичайним, щоб усвідомити, що насправді відбувається, чому такі налякані й засмучені маленькі українці.
Хочемо подякувати всім, хто знайшов можливість бути сьогодні в колі однодумців, розуміти один одного, пройнятися гордістю за вільнодухий народ, за своїх мужніх і мудрих співвітчизників: директору Вінницької дитячої школи мистецтв, заслуженому працівнику культури України Ярославу Зіньку та його колегам: Олександрі Садовській, Володимиру Пальонному, Тетяні Дубецькій, Наталії Гонтковській, Катерині Савельєвій, Оксані Димовській, Валентині Нікітіній, Ользі Мартиновській, Тетяні Мельник, учням цієї школи: Каріні Жучковській, Мирославу Парфилу, Максиму Канському, зразковому хору молодших класів «Веселка» й солісту Артему Мокринському; студенткам Вінницького фахового коледжу культури і мистецтв імені Миколи Леонтовича Діані Столяр і Ользі Савчук та викладачеві закладу Марині Залізняк; педагогові Тетяні Ткаченко та її учениці Єві Воронюк; керівнику гуртка фольклорного та естрадного співу «Сузір’я» закладу культури «Вінницька централізована клубна система» Катерині Радецькій-Гулеватенко й її вихованкам Іванні Салтан та Крістіні Булаївській; Аріні Герцберг та її друзям, яких навчає у зразковому колективі України «Театральна студія «Мельпомена» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної і дбайливо супроводжує художній керівник Людмила Вонсовська, а також батькам талановитих дітей, які виступали на сцені Центру естетичного виховання.
Непроста доля випала нам, українцям, сотні років доводити право бути господарями на власній землі. І ми це обов’язково зробимо, адже розкисати і лити сльози такій сильній нації не личить. Отож, тільки з гордо піднятою головою, лише з добрими намірами і гарними вчинками йдемо до омріяної мети. І пам’ятаємо, завжди пам’ятаємо, щоб переказати нащадкам, як дорого вартує незалежність.
Матеріал підготувала Ірина ФЕДОРЧУК – директор Центру естетичного виховання