28 липня 2022 року у Вінницькому обласному Будинку культури учителя відзначили День Української Державності – свято, що символізує нову епоху в житті країни, розкриває вікові прагнення народу до національного відродження, духовної свободи та економічного процвітання.
Захід розпочався презентацією спеціально організованої добірки історичної та художньої літератури. Про неї розповіла працівниця Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки Людмила Циба. Продовжилась урочистість привітаннями з нагоди визначної дати від почесної гості нашого закладу, голови громадської організації «Вінницька обласна Рада жінок України», кавалера ордену Княгині Ольги Валентини Кичак. Її напутні слова адресувались для тих, хто вкладає в Україну працю й інтелект, примножує її багатства, красу і славу. Валентина Андріївна озвучила багато цікавих і пізнавальних фактів з історії нашої Батьківщини. Її виступ доповнила ветеран України, член Ради ГО «Вінницька обласна Рада жінок України» Ольга Твердохлєбова, яка розповіла про своє життя, пов’язане з історією становлення української держави.
У тісному дружньому колі, де зібралися близькі за духом і настроєм люди, звучали шедеври українського романсу, в яких розкрились найінтимніші думки та почуття. За ініціативою творчих, креативних жінок був представлений проєкт «Від серця таємничі тони». Його авторкою виступила солістка Вінницького академічного камерного хору імені Віталія Газінського Інна Пелиховська. Підтримали ініціативу заслужена артистка України, солістка Вінницького академічного хору імені Віталія Газінського Світлана Жевачевська, солістка Вінницького академічного музично-драматичного театру імені Миколи Садовського Світлана Басовська і майстерна концертмейстерка Валерія Потапенко.
Під час дивовижного концерту присутні поринули у світ романсу, який повернув на стежки щасливого чи втраченого кохання, нагадуючи про вічні людські цінності, акцентуючи увагу на українській самобутності та неповторності.
Прагнення до світлого майбуття додав присутнім виступ директорки Вінницького обласного Будинку культури учителя Ірини Федорчук, ще й ще раз підкреслив єдність літератури та музики, які в дуеті випромінюють зорі щастя, добра та миру.
Ведучі заходу Ірина Федорчук та Руслан Павлютенков створили атмосферу любові до мистецтва, подарували глядачам крила творчості і натхнення.
Ось таким було свято. Воно додало впевненості у завтрашньому дні, налаштувало на згуртованість, надихнуло на нові звершення. Наприкінці урочистості зроблено спільне фото – таке ж душевне, як і ця музично-поетична зустріч. До речі, щодо фото: серед гостей був присутній О.С. Гордієвич – фотокореспондент Національного інформаційного агентства УКРІФОРМ, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Євгена Гуцала, який і зробив пам\ятні знімки. Ми щиро вдячні Олексанндру Сергійовичу за таку ініціативу.
Радіємо дружній підтримці в проведенні заходу кінотеатру «Родина» та Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці і насамкінець хочемо сказати, що вже запланували наступну зустріч із глядачами в іншому форматі.