Не секрет, що кожен із нас є мушелькою у велетенському океані життя. До того ж перлиною Поділля називають місто, в якому ми мешкаємо. Попри складний час маємо відкрити свої мушлі і дістати звідти перлинки талантів. Так ми й робили: співали, танцювали, читали вірші, інсценізували казки, проводили конкурси, вікторини, спортивні змагання упродовж двох змін: 06.06. – 19.06. 2022 р. та 27.06 – 10.07. 2022 р.

Саме в такий спосіб колектив Будинку учителя зреагував на виконання наказу Вінницької обласної військової адміністрації №405 від 25.05.2022 року «Про організацію роботи закладів позашкільної освіти в період літніх канікул», відповідно до Законів України «Про позашкільну освіту», «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Колектив працював на базі ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці», де організовував цікаве дозвілля для малечі внутрішньо переміщених осіб зі сходу України.

Дозвіллєвою роботою було охоплено 42 дитини віком від 4 до 15 років із Попасної, Лиману, Старобільська, Лисичанська, Миколаєва, Сєвєродонецька, Мар’їнки, Добропілля, Маріуполя, Костянтинівки, Краматорська.

Виховний процес у таборі організовувався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей дітей з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я та з використанням різноманітних організаційних форм роботи.

Проводились культурно-масові, просвітницькі, розважальні, інтерактивні заходи. І вихованцям табору, і їхнім рідним запам’ятаються караоке під відкритим небом, брейн-ринг «Ми громадяни України», концертні програми «Серпантин», «Україна – моя рідна ненька», «Я теж Вітчизна», «У колі друзів», «Мудрі та багаті літами», «Слава та воля України», «Зустрінемось!», виховні заходи «Алло, шукаємо таланти!», «Найкращі друзі у світі», «Абетка доброти», «Я його знаю: зустріч із письменником», розваги «Шоу двійників», «Україна – це ми!», «Все починається з маленького кроку», «Роби з нами, роби, як ми, роби краще за нас!», вікторини «Оліймпійські зірки України», «Впіймай казку!», «Що? Де? Коли?», гуморина «День навпаки», фотоколажі «Мій татусь», «Лист у майбутнє», інсценізації казок «Ріпка», «Бджілка», конкурс малюнків «Моя Україна», «Посмішка», створення екібани «Квіткова фантазія» тощо.

Завдяки особистим зв’язкам керівництва Будинку учителя для дітей було організовано цікаві та корисні майстер-класи від команди еко-активістів «EcoBand» (лідер команди – Віталій Крижанівський), організації «Let’s Do It, Ukraine!» (координатор Богдан Голумбйовський), учнівського самоврядування Вінниччини, а також  розваги з аніматорами від приватної агенції свят «Джем». Упродовж 28 днів ми успішно співпрацювали з громадською організацією «Вінницька обласна рада жінок України» (голова – Валентина Кичак).

До роботи у таборі згідно договору про співробітництво між Вінницьким обласним Будинком культури учителя та Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського у порядку проходження позашкільної практики були залучені 5 студентів: Тетяна Мандрусь, Анастасія Тадеуш, Віта Новодворська, Оксана Михайловська, Олена Білецька.  Усі вони відмінно справились із обов’язками і поставленими завданнями, отримали гарні оцінки й величезний досвід роботи з дітьми.

Працівники Будинку учителя впродовж всього періоду надавали практикантам методичну підтримку, допомагали дівчатам корисними порадами, а також оцінювали їхні професійні навички під час роботи з вихованцями та документацією. Варто зазначити, що спільними зусиллями напрацьовано цікаві методичні матеріали щодо організації дозвілля дітей під час літнього відпочинку.

Час минув дуже швидко, обидві табірні зміни пройшли успішно. Діти, які з початку воєнного стану перебувають у Вінниці, були максимально задіяні в усіх запланованих заходах, отримали багато позитивних емоцій, а їхні батьки висловлювали вдячність за насичене дозвілля.

Діяльність літнього табору «Перлинка» висвітлювалась у ЗМІ, соцмережах, на офіційному сайті Будинку учителя. Сподіваємось, ми були максимально корисні малечі.