Під такою назвою в обласному Будинку учителя відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Геній української літератури, що входить у тріаду Шевченко-Франко-Українка… Привідкривається завіса історії, і ми все більше й більше дізнаємося про найвидатніших особистостей нашої країни. Відтак знайомимося й зі справжньою Лесею: шляхетною, освіченою, багатогранною постаттю. Міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка, перекладачка, фольклористка, письменниця зі світовим ім’ям.

Як, чому й у кого навчалася ця жінка, кого любила, як творила і що залишила по собі Україні та світу, дізналися присутні на заході.

Лариса Косач (справжнє ім’я письменниці) несла людям вогонь своїх поезій, цю іскру Божу і продовжує нести й через нас, нащадків, у майбутнє. Саме тому у канві літературно-мистецької програми звучала поезія класиків і сучасників, зокрема Олега Ратнікова, Ірини Федорчук, музичні твори на вірші письменниці. Справжньою несподіванкою був твір «Не дивися на місяць весною» (муз. Івана Пустового, виконавиця – Наталя Каськова)

До речі, доволі символічно, що перша робота, яка надійшла на обласний фестиваль-конкурс «Театральний калейдоскоп – 2021», який відбудеться незабаром, − вистава за драмою-феєрією «Лісова пісня». Юні артисти із м. Могилів-Подільський доводять: творчість Лесі Українки актуальна повсякчас.

Підготувала і провела захід педагог-організатор Будинку учителя Оксана Бурденюк.

P.S. Щиро дякуємо працівникам Вінницької обласної бібліотеки імені І.Я. Франка за надану літературу для тематичної виставки до 150-річчя Лесі Українки!

 

Репортаж Ірини ФЕДОРЧУК