На скрижалях історії День Соборності України позначений далеким 1919 роком. Щирі українці відзначають це велике державне свято 22 січня. Більше століття поспіль ми із глибокою шаною згадуємо тих, хто, не шкодуючи сил і енергії, формував концепцію нашої самобутності, боровся за об’єднання національно-демократичних сил, словом і багнетом відроджував  соборну Українську державу.

У 2020 році  відзначення цього свята у стінах Вінницького обласного Будинку культури учителя відбулося у форматі літературно-музичної композиції під лозунгом «Єдина країна – єдина доля». Ведучими заходу стали в. о. директора Будинку учителя Ірина Павлівна Федорчук та методист цього закладу Оксана Олександрівна Бурденюк.

Про те, як соборницька ідея, що її століттями плекали наші пращури, ставала реальністю, а відтак могутнім виявом творчої енергії нації та її щирих прагнень до етнічної і територіальної єдності розповів дослідник проблем політичної свідомості, автор підручників з історії України, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри філології та гуманітарних наук Вінницької академії неперервної освіти Олексій Карпович Струкевич.

Поетичних штрихів до мистецької композиції додали Ірина Федорчук та учасники театральної студії «БУ!» (керівник – Г. Сиротюк) Маргарита Цимбал та Анна Мрачковська. Музичну насолоду глядачам подарував ансамбль скрипалів «Лучанські віртуозики» (керівник – Н. Ісаченко) у складі Наталії Ісаченко, Анни Груць та Анастасії Чернюк. Вокальними композиціями окрасили захід лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів, методисти Будинку учителя Ольга Янушкевич і Тетяна Бондар та вихованки студії естрадно-джазового вокалу (керівник – М. Мальцева) Мар’яна Слюсар, Інеса Олійник та Злата Врабіє.

Як результат, захід підсилив усвідомлення того, що «соборність – це символ боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє великої родини, що зветься Україною».