foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Будинок учителя

Вінницький обласний

y2День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
30 грудня 2011 року Указом Президента України День Соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». А Указ Президента України від 13 листопада 2014 року №871 повернув назад відзначення пам’ятної дати – День Соборності України.
22 січня 2015 року у Вінницькому Універмазі пройшов захід приурочений важливим історичним подіям нашої історії: об'єднання УНР та ЗУНР. До знання минулого нашої держави закликали учні та педагоги шкіл міста Вінниці, які долучилися до патріотичного заходу «З Україною в серці!»
Атмосферу урочистості та піднесеності надав заходу хоровий колектив Будинку учителя «Чисте джерело» під керівництвом Миколи Йохни. У виконанні колективу звучали українські народні та пісні відомих українських композиторів, авторські вірші, наскрізь пронизані патріотичним почуттями та любов’ю до рідної землі.

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ

y1

Я до Бога звернуся уклінно,

Помолюсь за свою Україну,

За народ, що у бідах не згинув

І могили батьків не покинув…

Я за тих помолитися мушу,

Хто любов’ю наповнює душу

І гніздечко лелече самітнє

Буреже у часи лихолітні,
Мови батька навчає дитину,
Вишива карооку калину
На сорочці весільній дівочій
І добром зігріва всіх охоче.
Помолюся за зоряне небо,y3
Соловейка чаруючий щебет,
За вишневі сади пишнокосі,
Щедрі ниви, врожайні покоси,
За цілюще джерельну водицю,
За святу українську землицю,
Що плекає усіх, як матуся…
За добро її, щастя молюся.
Відпусти нам, о Боже, провини,
Збережи, захисти Україну!

Наталія Погребняк

"Вінницький обласний Будинок культури учителя" Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика