foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Будинок учителя

Вінницький обласний

Гей, десь там, де чорні води
Сів на коня козак молодий,
Плаче молода дівчина -
Іде козак з України
Тим, хто хоч трішки знайомий із культурною спадщиною польського народу відомі рядки з цієї пісні під назвою «Hej, sokoły» (її мелодію, зокрема, використано в фільмі Єжи Гофмана «Вогнем і мечем»). Це своєрідний гімн Польщі. Саме автору пісні, нашому земляку, який є водночас творцем фундаменту сучасної польської культури, Томашу Падурі, було присвячено вечір, який пройшов 27 лютого в Вінницькому обласному Будинку культури учителя. Назва вечора "Томаш Падура - співець польсько-українського єднання" - промовисто свідчила про його духовне наповнення. Зініціювали та вели програму - Вінницьке обласне Товариство "Світлиця Польська" в особі Валерія Істошина та Аліни Білошицької.
Глядачам сповна було розкрито образ Томаша Падури, який народився в м.Іллінці. Падура став популяризатором української культури в усьому світі, представником так званої "української школи" в літературі Польщі.
Козацькі думи, вірші, зацікавленість "малоросами" свого часу породило серед поляків теорію так званого "козакофільства" чи "хлопоманії".
Діяльність Томаша Падури вплинула на творчість радикала-декабриста Кіндрата Рилєєева, а співпраця із графом Ржевським призвела до створення школи лірників. Потім були переклади творів Байрона, Томаса Мора та Адама Міцкевича.
На творчому вечорі були широко представлені пісні Падури у виконанні дитячого ансамблю "Гандзя з Самари" (кер. С.Леонтьева), ансамблю "Джерело"-викладачів Вінницького вищого міжрегіонального профучилища (кер.Ольга Янушкевич).
Прозвучали відомі світу "Гей соколи!", "Золота Борода", "Гостиня з Івоні", "Рухавка козацька", "Січовий", "Чайка".
Те, що це був вечір дійсно українсько-польського єднання підтвердив його фінал піснею "Дай Боже щастя нам" (муз.Ольги Янушкевич, слова О.Дунської) у виконанні ансамблю "Джерело", пісня прозвучала українською та польською мовами.

Для перегляду натисніть на фото

__________________________________________________________________________________________________________________

"Вінницький обласний Будинок культури учителя" Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика